MRT diagnostika

NB!

MRT protseduuri ooteaeg kuni 3 päeva peale esmast konsultatsiooni
(reeglina sama päeva õhtu, kuid täpsemat uuringu aega saab teada arsti vastuvõtu ajal)

MRT uuring peavalu puhul

Tänapäeval saab kindlalt öelda: kui tegemist on peavalu orgaalise põhjusega, siis MRT uuringuga saab seda kas kinnitada või välja lülitada. Kasvajad, metastaasid, põletikulised haigused - kõik need ja paljud teised patoloogilised muutused on suure täpsuse ja tundlikkusega MRT uuringul avastatavad. Meie kliiniku MRT uuringu protokoll arvestab erinevate peavalu põhjustega, kuid MRT uuring ei avasta peavalu põhjust, kui see on tingitud funktsionaalsetest või psühhogeensetest faktoritest. Sel juhul annab Kõhuvalu Kliiniku spetsialist oma soovitused või suunab Teid vastava eriala spetsialisti juurde.


MRT uuring seljavalu puhul

Tänapäeval on MRT uuring oma tundlikkuse ja täpsusega saanud standarduuringuks lülisamba, lülivahediskide ja liigeste, seljaaju ja närvijuurte patoloogia diagnostikas. Meie kliiniku MRT uuringu protokoll võimaldab avastada patoloogilisi muutusi lisaks ka neerudes ja seljalihastes - seega, kui valu pärineb neist piirkondadest, siis arst märkab seda muutust. Raskusi võib tekkida MRT diagnostika käigus nende patsentidega, kellel on tegemist spastilise lihasvaludega ja kehaasendist sõltuvate rühihäiretega. Sel juhul annab Kõhuvalu Kliiniku spetsialist oma soovitused või suunab Teid vastava eriala spetsialisti juurde.


MRT uuring liigesevalu puhul

Tänapäevane liigeste MRT diagnostika on kõige täpsem mitteinvasiivne uuring põlve-, puusa-, õla-, küünar-, randme- ja hüppeliigesest ning teistest väikestest käe- ja jalaliigestest. MRT uuringul on suurepäraselt hinnatav luude, kõhrede, sidemete ja kõõluste struktuur. Seega näitab uuring, kas tegemist on traumaatilise kahjustusega, mis vajab kirurgilist sekkumist, või krooniliste muutustega. Meie kliiniku spetsialist annab oma soovitused ja vajadusel suunab Teid ortopeedi vastuvõtule.


MRT kõhuvalu puhul

Kõhukoopa MRT uuring annab detailse kujutise maksa, kõhunäärme, sapiteede, põrna, neerupealiste ja neerude struktuurist. Lähtuvalt patsiendi kaebustest saab MRT uuringut fokuseerida vaagnaelunditele (kusepõis, emakas ja munasarjad, eesnääre) ja hinnata suure detailsusega nende struktuuri. Lisaks on meie kliiniku MRT uuring planeelitud nii, et näha on lülisamba nimmeosa ja nii ei jää märkamata ka muutused, mis võivad põhjustada valu selles piirkonnas. Kõhukoopaelundite MRT uuringul on ka nõrkad küljed: osalt ebapiisava ettevalmistuse tõttu jäävad magu ja soolestik uurimata (täpsemad on gastroskoopia, koloskoopia ja kapselendoskoopia). Eraldi võib mainida, et peensoole haiguslike muutuste uurimiseks sobib MRT uuring väga hästi (nn MRT enterograafia), kuid vajalik on spetsiaalne ettevalmistus (dieet, rohke vedeliku tarbimine enne uuringut). Meie kliiniku MR-protokollid koostatakse sõltuvalt patsiendi individuaalsest probleemist.


Kogu Keha MRT uuring

Kogu keha MRT uuring sobib patsientidele, kellel on kantserofoobia (hirm vähihaiguse ees) või nn koormatud anamnees (vähihaigus sugulastel) või kes hoolikalt jälgivad oma tervist. Kogu keha MRT uuring on kaasaegne, valutu ja täpne diagnostikameetod, mis aitab varakult avastada kasvajaid (sarkoom, lümfoom, müeloomtõbi; luu-, peaaju- ja südamekasvajad, kõhu- ja vaagnaelundite kasvajad) ja teisi patoloogilisi muutusi, mis pole endast veel teada andnud. Kogu keha MRT uuringul on ka omad nõrgad kohad: raske on avastada näiteks varajast kopsu-, eesnäärme-, mao- ja soolevähki. Nende kasvajate avastamiseks sobivad paremini traditsioonilised uurimismeetodid (rindkere röntgen-ülesvõte, gastroskoopia, kolonoskoopia, vereanalüüs onkomarkerite määramiseks).


Meie aparatuur

KõhuvaluKabinet teeb koostööd Lääne-Tallinna Keskhaigla Diagnostikakliinikuga.

Meie diagnostiliseks põhiseadeks on uusim tugeva magnetväljaga magnetresonantstomograaf PHILIPS Ingenia (magnetvälja tugevus 3.0 Teslat, seade on installeeriud aastal 2016).

Meie abiseadeks on keskmise magnetväljaga magnetresonantstomograaf GE Signa HDE (magnetvälja tugevus 1.5 Teslat).

LTKH Diagnostikakliiniku personal

Lääne-Tallinna Keskhaigla Diagnostikakliiniku personal on sõbralik ja igati abivalmis, radioloogiatehnikud hea ettevalmistusega ja valdavad erinevaid keeli.